Itt a tavasz, vár a nyár – nyakunkon a pollenszezon. Hamarosan a simogató első tavaszi napsugarakkal megkezdődik a fák, majd a füvek, végül a gyomok virágzása. Február közepétől a mogyoró, éger, nyír, áprilistól a pázsitfű-félék és a lándzsás útifű, majd júliustól a libatopfélék, feketeüröm és a parlagfű allergénjei magas koncentrációban vannak jelen a levegőben, nehéz időszak elé állítva az arra érzékenyeket.
Javasolt mihamarabb, még a szezon előtt kivizsgáltatni Prick bőrteszttel, hogy pontosan melyik allergén okozza a szemviszketést, orrfolyást, orrdugulást és tüsszögést.
Ezt követően két lehetősége van minden minden betegnek. Vagy csak tüneti kezelést alkalmazva enyhíti a panaszokat, antihisztamin és vagy steroid tartalmú szereket használva, vagy OKI terápiában részesül, azaz deszenzibilizáló kezelést alkalmaz. Ennek lényege, hogy olyan vizes oldatot tartalmazó spray-t használunk, mely tisztított, standardizált allergén kivonatot tartalmaz.
Kinek ajánljuk:
- aki évek óta küzd szénanáthával,
- allergiás kötőhártya-gyulladással
- allergiás asthmában szenvedőknek
- atópiás dermatitises betegeknek ismert pollenallergia esetén
- aki valóban hatásos gyógymódot és nem csak tüneti kezelést szeretne
- aki hosszútávú megoldást keres allergiájára
A terápia menete:
- Bejelentkezés allergia vizsgálatra
a kiváltó allergén azonosítása Prick és vagy specifikus IgE teszttel, melyet allergológus orvos értékel - a recept kiváltása után szakorvosi megjelenés az első beadás a rendelőben történik, beadást követően a beteget 30 percig megfigyeljük a pácienst
A beteggel részletesen átbeszéljük, hogyan használja otthon a készüléket, a szereléket az első alkalommal segítünk összeszerelni. Amennyiben kombinált deszenzibilizáló kezelésre lenne szükség, az egyedi engedélyeztetést az Aranyklinika intézi.
A deszenzibilizáló kezelést a pollenszezon előtt 3 héttel kezdjük meg és a szezon alatt végig folytatjuk. Nem szezonális allergén esetében egész évben kell alkalmazni a kezelést, pl. házipor-allergia esetén.