Felnőttkorban is előfordulhatnak olyan kórképek, amelyek következtében korlátozottá válik az addig egyébként jól működő kommunikációs képességünk. Közel 15 éves klinikai tapasztalattal rendelkezem, amely főként a neurológiai kórképek következében kialakuló kognitív-nyelvi, beszéd/hangképzési-, nyelészavarok rehabilitációját érinti. Hiszem, hogy a szakorvosi vizsgálatot követően a pontos és kellően széleskörű diagnosztikai folyamat szolgálhat az egyénre szabott, sikeres terápia alapjául.
Végzettségeim:
- 2009-ben szereztem meg az ELTE-n gyógypedagógus, logopédia szakos tanári és logopédia szakos terapeuta diplomámat kiváló minősítéssel.
- 2011-ben az ELTE-n gyógypedagógia mesterképzési szakon szereztem okleveles gyógypedagógus diplomámat, gyógypedagógiai terápia szakirányon, az oklevél minősítése: kitüntetéses.
- 2018-ban az SZTE Nyelvtudományi Doktori Iskolában PhD fokozatot szereztem summa cum laude minősítéssel.
Szakmai tapasztalat:
- 2009 óta dolgozom az SZTE Neurológiai Klinikán, ahol elsősorban a kommunikációs, beszéd- és/vagy nyelvi zavarral küzdő betegek rehabilitációjával foglalkozom, illetve a beszéd- és nyelvi zavarok diagnosztikai és terápiás lehetőségeinek fejlesztésén dolgozom.
- Szakmai tevékenységem során érdeklődésem középpontjában elsősorban a felnőttkori agysérülések utáni kognitív-nyelvi képességprofil feltárása és terápiája áll.
- 2012 óta végzek publikációs tevékenységet, továbbá ezidáig több mint 60 konferencia előadást tartottam.
- Több pályázati projektben vettem részt kutatóként, szakértőként.
- 2014-től 2023-ig tanársegédként dolgoztam az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus-képző Intézetében, ahol főként a logopédus hallgatók képzésében vettem részt.
Nyelvvizsga:
- Német és angol nyelvből középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.
Szakmai szervezetek, tagságok:
Kitüntetések, díjak, ösztöndíjak
- 2014 – “Legjobb 35 év alatti előadó”
- Magyar Fonetikai, Foniátriai és Logopédiai Társaság
- 2016 – “Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén” Dr. Ivaskó Lívia, Tóth Alinka, SZTE Innovációs Díj
- 2017 – Új Nemzeti Kiválósági Program Doktorjelölti Ösztöndíj
- 2022 – Különdíj Magyar Stroke Társaság XVI. Kongresszus
Szakterületeim:
- Afázia (agysérülés miatt kialakult kognitív-nyelvi zavar)
- Dizartria (agysérülés miatt kialakult beszédzavar, megváltozott artikuláció)
- Nyelészavarok (agysérülés vagy fül-orr-gégészeti kórképek következménye)
- Artikuláció vizsgálata, terápiája
- Diszfónia (gégeműtéteket, pajzsmirigy műtéteket követően kialakult hangképzési zavar, a hang minőségének megváltozása, tartós rekedtség)
- Olvasás, írás, számolás zavarai